Bibla Shqip

Psalmet 109

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 110

1

Zoti i thotė Zotėrisė time: "Ulu nė tė djathtėn time deri sa t`i bėj armiqtė e tu stol tė kėmbėve tė tua".

2

Zoti do ta shtrijė nga Sioni skeptrin e fuqisė sate. Ai sundon nė mes tė armiqve tė tu.

3

Populli yt do tė afrohet vullnetarisht ditėn e pushtetit tėnd; nė madhėshtinė e shenjtėrisė, nga gjiri i agimit, ti do tė kesh vesėn e rinisė sate.

4

Zoti ėshtė betuar dhe nuk do tė pendohet: "Ti je prift pėrjetė sipas urdhėrit tė Melkisedekut".

5

Zoti ėshtė nė tė djathtėn tėnde. Ai ka pėr tė zhdukur disa mbretėr ditėn e zemėrimit tė tij.

6

Ai do tė gjykojė kombet, do t`i mbushė me kufoma dhe do tė zhdukė qeveritarėt e pjesės mė tė madhe tė tokės.

7

Rrugės do tė pijė ujė nga pėrroi dhe si pasojė do tė ngrerė kokėn.

Psalmet 111